Reklamacje

Jeśli chcesz złożyć reklamację związaną z przelotem Air France, służymy pomocą. Poniżej znajdziesz niezbędne informacje, aby móc skontaktować się z właściwym biurem.
Należy pamiętać, że odwołania lotów w związku z koronawirusem Covid-19 są uznawane za spowodowane zaistnieniem nadzwyczajnych okoliczności. Okoliczności te zwalniają linie lotnicze od wypłaty odszkodowania pasażerom.

Z uwagi na dużą ilość wniosków związanych z sytuacją zdrowotną czas ich rozpatrywania uległ obecnie wydłużeniu. Dziękujemy za zrozumienie.

Ogólne reklamacje

Jeśli mieszkasz na stałe w Polsce, prosimy o wypełnienie formularza (w zależności od preferencji w języku polskim – ale bez polskich znaków, angielskim bądź francuskim), przesłanie nam opisu zaistniałej sytuacji na poniższy adres lub kontakt telefoniczny:

• Składanie reklamacji pocztą:
Air France /KLM
Service Client
TSA 60001
60 035 Beauvais Cedex

FRANCE

Pisemna odpowiedź zostanie przesłana na Twój adres w ciągu 4 tygodni.

• Kontakt telefoniczny (reklamacje inne niż bagażowe): +48 225 123 949

Godziny pracy:
poniedziałek – piątek 10:00 – 14:00
Obsługa w języku polskim, angielskim i francuskim

O czym warto pamiętać

W przypadku wysłania reklamacji drogą pocztową nie zapomnij załączyć oryginalnych dokumentów wraz z listem reklamacyjnym, niezbędnych do wyjaśnienia zaistniałej sytuacji: odcinek pasażerski biletu, karta pokładowa, faktury, itd.

Jeśli mieszkasz poza terytorium Polski, prosimy o przesłanie reklamacji do biura Air France najbliższego Twojemu miejscu zamieszkania.

Reklamacje Flying Blue


Jeśli lotnisko znajduje się poza Francją proszę zawiadomić służby bagażowe Air France na lotnisku, tak szybko jak to możliwe. Otrzymają Państwo dokument (zatytułowany "Property Irregularity Report - PIR"), który należy wypełnić przed opuszczeniem lotniska. Po złożeniu zgłoszenia otrzymają Państwo numer sprawy, który pozwoli Państwu śledzić postępy w poszukiwaniu bagażu.

Jesteś członkiem Flying Blue i chciałbyś złozyć reklamację dotyczącą twojej karty bądź mil ?

Zagubiony bagaż

Jeśli nie otrzymałeś swojego bagażu na lotnisku docelowym, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia w ciągu 24 godzin od przylotu.*
Dołożymy wszelkich starań, aby rozwiązać ten problem jak najszybciej.
Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do sekcji "Problemy z bagażem" na naszej stronie internetowej.
Aby poinformować nas o problemie z bagażem (brakujące elementy, uszkodzenia bagażu), wypełnij formularz
Jeśli lotnisko, na które Państwo przylecieliście znajduje się w kontynentalnej części Francji można złożyć skargę u służb bagażowych Air France na lotnisku lub wypełnić formularz na naszej stronie w ciągu 48 godzin od przylotu.
do góry